Düzce

135 bin ton asfalt serildi 12 bin 500 metre yeni yol açıldı

Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, bir yıllık süre içerisinde toplam 135 bin 500 ton asfalt seriminin yanı sıra 12 bin 500 metre yeni yol açılmasını sağlarken, mahallelerin muhtelif ihtiyaçlarının karşılanması noktasında da önemli rol oynadı …

135 bin ton asfalt serildi 12 bin 500 metre yeni yol açıldı

Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, bir yıllık süre içerisinde toplam 135 bin 500 ton asfalt seriminin yanı sıra 12 bin 500 metre yeni yol açılmasını sağlarken, mahallelerin muhtelif ihtiyaçlarının karşılanması noktasında da önemli rol oynadı.

Düzce Belediyesinin üst yapı çalışmalarından sorumlu olan müdürlüklerin başında gelen Fen İşleri Müdürlüğü, 2023 yılı itibariyle yolların asfaltlamasından yeni yol açılmasına kadar birçok çalışmayı Düzcelilerin hizmetine sundu.

Muhtelif mahallelerde yıllar içinde bozulan ve sorunlu halde bulunan yolları yenileme noktasında yoğun çaba sarf eden müdürlük, bu süreçte asfalt serim ve yama çalışmasına ağırlık verdi. Bir yıllık süreçte 135 bin 500 ton asfaltı yenileyen müdürlük ekipleri, mahallerin yol ihtiyacı karşılamak için 12 bin 500 metre yeni yol açılmasının yanında ara sokakların da asfaltlanmasını sağlayarak kendilerinden talep edilen tüm istekleri de yerine getirmeye gayret gösteriyor.

Cadde ve sokaklara 50 bin metrekare yeni kaldırım

Kaldırım ihtiyacı duyulan cadde ve sokaklara yönelikte çalışmalarını aksatmadan sürdüren ekipler, 50 bin metrekare kaldırımın hizmete sunulmasına ön ayak olurken, mezarlıklar ve bina güvenlikleri noktasında da 4 bin 250 metre uzunluğunda beton duvar örülmesini aynı şekilde sokak sağlıklaştırma çalışmasının sürdürüldüğü Konuralp bölgesinde ise 19 bin metrekare begonit döşemesi yapılmasını sağladı.

Düzce’nin kültürel zenginliğine yeni bina desteği

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ile şehrin kültür zenginliğinin gelecek kuşaklara aktarılması noktasında da önemli çalışma gerçekleştiren müdürlük, bu noktada 178 metrekare kapalı alana, 837 metrekare açık alana sahip Kırım Türkleri etkinlik alanının hizmete girmesine vesile olurken, Ağa Mahallesinde yapımına başlanan 130 metrekare kapalı alana sahip 2 katlı Roman Eğitim ve Kültür Merkezinin yapım çalışmalarında da sona yaklaştı.

Yeni antrenman sahası ve Hamidiye pazaryeri

Düzcespor’un yedek stadyumunun da içerisinde bulunduğu ve spor etkinliklerinin merkezi konuma getirilmesi için yoğun çalışmaların yapıldığı Şıralık Spor Kompleksine ek olarak 9 bin metrekarelik alan sahip ek antrenman sahasını da Düzce’ye kazandırılmasını sağlayan müdürlük, Hamidiye Mahallesinde konuşlu bulunan ve Salı Pazarı adı altında birçok mahallenin ortak pazaryeri olarak hizmet veren bölgeye 2 bin 337 metrekare kapalı alana sahip modern pazaryerinin yapımında önemli mesafe kat etti.

Müdürlük, şehrin dört bir yanında rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra hayatı kolaylaştıracak hizmetler üretmeye bugün olduğu gibi bundan sonrasında da devam edecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL