Düzce Manşet

Yeni minarelerin yapımına başlatındı

Düzce Belediyesinin en önemli projelerinden olan, Cami-Meydan-Çarşı konsepti ile şehrin merkezine farklı bir soluk getirmesi öngörülen Kent Meydanı Projesi Cedidiye Caminin sac olan minarelerinin kaldırılmasının ardından yeni minarelerin yapım …

Yeni minarelerin yapımına başlatındı

Düzce Belediyesinin en önemli projelerinden olan, Cami-Meydan-Çarşı konsepti ile şehrin merkezine farklı bir soluk getirmesi öngörülen Kent Meydanı Projesi Cedidiye Caminin sac olan minarelerinin kaldırılmasının ardından yeni minarelerin yapım çalışmalarına geçildi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ve hayırsever iş insanı Burhan Özdemir’in sponsorluğunda aslına uygun şekilde inşa edilecek olan Cedidiye Cami minarelerinde çalışmalar aralıksız devam ediyor. Kent Meydanı projesi Cedidiye Camine yönelik başlatılan restorasyon çalışması, dış duvarlarının kumlama tekniği ile temizlenmesi ve akabinde sac olan minarelerin kaldırılmasıyla başlayan sürecin ardından alandaki çalışmalarda farklı bir yoğunluk başladı.

Camiye ve alana yakışır şekilde aslına uygun olarak tasarlanan çalışma ile kaldırılan minarelerin yerine yapılacak olan yeni minareler öncesinde fizibilite çalışmaları başlatıldı. Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden’in de yakından takip ettiği çalışmalarda minareleri yapacak olan ekipler, ilk olarak alanın ne şekilde kullanılacağına yönelik detaylı ölçüm ve değerlendirmede bulundu.

Ekipler, bir yandan minareleri tutacak olan demirleri bağlarken bir yandan da yerleştireceği alanda delme işlemini gerçekleştirirken, çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte hızlı şekilde yeni minarelerin yerinde yükselmesini sağlayacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL