Düzce Manşet

TEKNOFEST’te Türkiye 2.’si oldular

Düzce Üniversitesi Konuralp Roket takımı 2023 TEKNOFEST Orta İrtifa Roket Yarışması’nda Türkiye ikincisi olarak önemli bir başarı daha elde etti. Aksaray’da düzenlenen TEKNOFEST Roket Yarışması’nda; Konuralp ekibi zorlu Ön Tasarım Raporu’nda 690 puan …

TEKNOFEST’te Türkiye 2.’si oldular

Düzce Üniversitesi Konuralp Roket takımı 2023 TEKNOFEST Orta İrtifa Roket Yarışması’nda Türkiye ikincisi olarak önemli bir başarı daha elde etti.

Aksaray’da düzenlenen TEKNOFEST Roket Yarışması’nda; Konuralp ekibi zorlu Ön Tasarım Raporu’nda 690 puan üzerinden 672.5 puan, Kritik Tasarım Raporu’nda 955 puan üzerinden 917.5 puan ve Atışa Hazırlık Raporu’nda ise 420 puan üzerinden 413 puan aldı. Finale kalan başarılı takımlar arasından Türkiye ikincisi olan Konuralp Roket takımı önemli bir ödülün de sahibi oldu.

“Başarı getirme hayali kurduk”

Konuralp Roket takımının aldığı başarılı sonuçtan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Takım Kaptanı Emin Öztürk, “Düzce Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine başladıktan sonra akademik bilgi birikimimi roket üretiminde ve gelişiminde kullanmaya karar verdim. Bu düşünceyle roket yarışmalarına katılarak, üniversitemize ve Düzce’mize başarı getirme hedefiyle, takım arkadaşlarımla çalışmaya büyük istek ve arzuyla başladık. Bu hayalimizi gerçekleştirebilmek için Makine Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği ve Mekatronik Mühendisliği gibi önemli mühendislik bölümlerinden oluşan çalışkan ve dinamik bir ekip kurduk. Takımımızın misyonu; Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerine, öğrenim süreleri içerisinde mühendislik tecrübesi kazandırmak ve iş hayatlarında daha başarılı ve profesyonel olmalarını sağlamaktır. Takımımızın ana vizyonu ise, ulusal başarının yanı sıra uluslararası başarılara imza atmak” dedi.

“Her başarısızlık bir başarıya yol açmaktadır”

Emin Öztürk, “Takımımız ilk zamanlarda katıldığı yarışmalarda talihsizlikler yaşamasına rağmen biz hiçbir zaman pes etmedik ve her başarısızlık bir başarıya yol açmaktadır. İnancımız ve kararlığımız sonucunda TEKNOFEST gibi önemli bir organizasyonda binlerce takımın arasından Türkiye 2.’si olma başarısını gösterdik.

Bize yarışma süresince birçok takım ve ROKETSAN hakemlerinin sürekli sorduğu bir soru ise; ‘Takımın ismi neden Konuralp?’ idi. Kültürel ve tarihi zenginlikleri ile tanınmış Düzce ilimizin en eski yerleşim yerlerinden olan Konuralp beldemizden geldiğini söyledik. Ayrıca Düzce Üniversitesi’nin merkez kampüsünün burada olduğunu belirterek Konuralp isminin önemini belirttik” ifadelerinde bulundu.

Konuralp Roket Takımı; Makine Mühendisliği Yüksek Lisanstan Takım Kaptanı Emin Öztürk, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Osman Tayip Kaplan, Mekatronik Mühendisliği’nden Yusuf Gültekin, Makine Mühendisliği Yüksek Lisanstan Ahmet Kömürcü, Makine Mühendisliği’nden Mürsel Buğra Özdemir, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Alihan Çakır, Mekatronik Mühendisliği’nden Ali Cevahir Erkani, Ali Küçükarzuman, Eda Öztürk ile Düzce Fen ve Teknoloji Hafız A. İmam Hatip Lisesi’nden Yavuz Selim Demirkol’den oluşuyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL