Sağlık Zonguldak

İngiltere’den Gelen Hastaya Türkiye’de Sleeve Gastrektomi Ameliyatı

61 yaşındaki Kim Noble, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi’nde Sleeve Gastrektomi ameliyatı oldu. Ameliyatı gerçekleştiren Dr. İlhan Taşdöven, hastanın obezite ve hipertansiyon şikayetiyle başvurduğunu belirtti. Türkiye’deki sağlık turizminin geliştiğini vurgulayan Taşdöven, üniversitelerinin bu konuya özen gösterdiğini ve yabancı hastaların gelmesinin sağlık turizmini artıracağını ifade etti.

İngiltere’den Gelen Hastaya Türkiye’de Sleeve Gastrektomi Ameliyatı

İngiltere’den gelen 61 yaşındaki Kim Noble, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Hastanesi’nde Sleeve Gastrektomi (tüp mide) ameliyatı oldu.

ZBEÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi İlhan Taşdöven tarafından ameliyat edilen Noble, ertesi gün taburcu edildi.

Taşdöven, AA muhabirine, İngiltere’den üniversitedeki ameliyatları sosyal medya aracılığıyla takip eden hastanın, daha sonra obezite ve hipertansiyon şikayetiyle başvurduğunu kaydetti.

Yapılan tetkiklerin ardından 110 kilogram ağırlığındaki hastanın, ameliyat edilmesinde bir sakınca tespit etmediklerine işaret eden Taşdöven,

Kaynak: AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL