SCM Music Player http://scmplayer.net --> SCM Music Player script end -->
29 Mayıs 2017 Pazartesi

PROF.DR. HAŞİM HÜSREVŞAHİ CAN RADYO'DA

Öğretmenler Günü mesajları

Bu sene resmi olarak 32. yılıkutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bazı kurum ve kuruluş yetkilileri mesaj yayınladı.

23 Kasım 2012 Cuma 22:02
Öğretmenler Günü mesajları
banner175
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ABDÜSSELAM AKSOY:

"Türkler, ilk önceleri Göktürk ve Uygur alfabelerini kullanmışlardır.
8. Yüzyıldan itibaren, İslamiyetin kabul edilmesiyle birlikte Uygur alfabesi bırakılarak Arap alfabesine geçilmiştir. Kurtuluş Savaşı’nı kazandıktan sonra, 29 Ekim 1923′te Cumhuriyet’i kuran Ulu Önder Atatürk, askeri ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda birçok yeniliği başlatmıştır. Bu yeniliklerden biri de, 1 Kasım 1928 tarihinde çıkarılan 1353 sayılı kanunla, Arap alfabesi yerine Latin alfabesinin kabulü olmuştur. Bu tarihten itibaren yeni harflerin öğrenilmesi ve okur yazar sayısının artırılması konusunda büyük bir seferberlik başlatılmıştır. 24 Kasım 1928 tarihinde açılan, Millet Mektepleri’nde, yaşlı, genç, çocuk, kadın..… herkese yeni harflerle okuma yazma öğretilmiştir.
Millet Mektepleri’nin açılışı ve Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.
 Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün, ülkemizin çağdaş bir eğitim sistemine kavuşması amacıyla eğitim alanında başlattığı yenilikler bugünün modern Türkiye’sinin de temellerini oluşturmaktadır. Bugün ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine yükselmesi için öğretmenlerimiz, bin bir zorluk ve fedakarlık içerisinde ülkemizin dört bir köşesinde kalkınmanın, ilerlemenin, bilimin ve medeniyetin ışığını yaymaya gayret etmektedirler. Milli birlik ve bütünlüğün sağlanmasında en önemli aktörlerden biri olan öğretmenler aynı zamanda doğruluk, içtenlik ve erdemlik gibi evrensel değerlere ulaşmayı da sağlar. Eğitimci olmamız dolayısıyla bu duyguları sürekli olarak bizler de yaşamaktayız. Bizler, içinde bulunduğumuz şartlar ve imkanlar ne olursa olsun öğrencilerimize en etkin eğitimi vermeye, onları bilgili, birikimli, çağdaş ve özgür düşünebilen bireyler olarak yetiştirmeye gayret etmekteyiz. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülkemizin ekonomik ve sosyal yönden daha da kalkınmasında en büyük katkı ve pay öğretmenlerin olacaktır.
 İlçemizde görev yapan öğretmenlerimizin başarılı çalışmaları ve görev bilinci sayesindedir ki, ilçemizin eğitim-öğretimdeki başarısı her yıl artarak devam etmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle hakkın rahmetine kavuşmuş olan öğretmenlerimizi rahmet ve saygıyla anarken, görevlerini ders saati ile sınırlamadan yürekleriyle yapan tüm öğretmenlerimizin, ailelerinin, ve öğrencilerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim."

AK PARTİ ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ ERCAN CANDAN:

"Geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerimizi yetiştiren, bunu sadece okul duvarları içinde değil hayatın her anında devam ettiren, bu nedenle çok büyük sevgi ve fedakârlık gerektiren, dünyanın en kutsal mesleğidir öğretmenlik.
Bu yüzden öğretmenlerimize olan borcumuzu, hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Onlar, Türkiye'nin her köşesinde, bazen de çok zor şartlarda, çocuklarımızı yetiştirmek için gerektiğinde kendi çocuklarından uzak fedakârca çalışmaktadırlar.
Hz. Ali, "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" diyerek öğretmenliğin paha biçilmez değerini ifade etmiştir. Bu bilinç içinde bizler de öğretmenlerimizin şartlarını en iyi düzeye getirmek için çalışmaktayız.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk öğretmenlerimize "Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır" diyerek gerçek yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu ifade etmiştir.  Atamızın da ifade ettiği gibi gerçek kalkınmasının eğitimden geçtiğini bilen AK Parti Hükümetleri, bütçeden en çok payı eğitime ayırmış ve her geçen yıl bu payı daha da artırmaktadır.
Bu önemli gün vesile ile, bir kez daha, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımızın dört bir yanında, çocuklarımızın hayırlı birer evlat olarak yetişmesi için çalışan hatta bu uğurda şehit olmuş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anar, tüm öğretmenlerimizin "24 Kasım Öğretmenler Günü"nü kutlar, selam ve saygılar sunarım." 

ALAPLI BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ MEHMET YAMAN:

"Tüm dünyanın üzerinde birleşerek, en kutsal mesleklerden biri olarak kabul ettiği öğretmenlik; doğumundan başlayarak sürekli öğrenme arayışı içinde olan insanlığın tarihinde her zaman ayrı bir öneme, ayrı bir değere sahip olmuştur.
Gerçekten de, içinde yaşadıkları toplumun kültürel, sosyal, tarihsel değerlerini; öğretilerini,  gelecek nesillere taşıma çabasında olan öğretmenlerimiz, bir yandan da, topluma yararlı, gelişen çağa ayak uydurabilen, donanımlı nesiller yetiştirmenin uğraşını vermektedirler. Toplumun geleceğini de belirleme noktasında olan, böylesine önemli bir görevi üstlenen öğretmenlerimiz, saygının, sevginin, en büyüğünü hak etmektedirler. Bir toplumun, bir milletin geleceğine yön veren, evlatlarımızın bize ve ülkesine yararlı birer birey yetiştirme gayreti içinde olan öğretmenlerimize, hem kurumsal, hem de bireysel olarak yardımcı olmak, hepimizin sorumluluğudur.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, emekli ve görevine devam eden öğretmenlerimize de başarılar ve aileleriyle birlikte huzurlu bir yaşam diliyorum."

ASIM BOZKURT CHP KDZ. EREĞLİ İLÇE BAŞKAN VEKİLİ:

"Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gelecek nesil sizlerin eseri olacak dediği Cumhuriyet Türkiye’sinin aydınlanma devrimi ile elde edilen kazanımların ışığında çocuklarımızı ve gençlerimizi aydınlatan. Çok değerli öğretmenlerimiz eğitim emekçilerimiz;
           
Ülkemizin her köşesinde büyük yurtseverlik örnekleri göstererek görev yapan, güzel yurdumuzun çağdaş, aydın, cefakar, onurlu insanları, öğretmenlerimize sınırsız sevgi ve gönül borcu duyarak öğretmenler gününü kutluyoruz.Hiç kuşkusuz bu yıl da 24 Kasım buruk kutlanıyor. En başta ekonomik olmak üzere bir sürü sorunla mücadele etmek zorunda kalan öğretmenlerimizin, yıllar içinde giderek daha da ağırlaşan sorunları çözüm bekliyor. 10 yıllık AKP iktidarı, sorunları çözmek yerine daha da ağırlaştırdığı aşikardır. Eğitim aydınlığın yoludur. Maalesef AKP iktidarı, 4+4+4 eğitim sistemi ile çağdaş, bilimsel eğitimi terk ederek; bilimden, çağdaşlıktan uzak bir eğitim sistemini topluma dayatmaktadır. Bu gün on binlerce öğretmen işsiz beklerken okullarımızda öğretmen açığı oldukça fazladır. CHP’nin taşeron ve sözleşmeli çalışanları kadroya alacağı açıklamaları karşısında, AKP iktidarının sözleşmeli öğretmenleri kadroya almak zorunda kalması sorunu çözmeye yetmemiştir. Çok düşük ücretlerle, iş güvencesiz ücretli öğretmen çalıştırılması tüm hızıyla sürmektedir. Çağdaş bir toplum olabilmenin ilk adımı öğretmenlerimizin tüm sorunlarının çözülmesi ile mümkündür.
Ücretli öğretmenliğin kaldırılması, tüm öğretmenlerin kadroya alınması, işsiz öğretmen bırakılmaması, öğretmenlerin grevli-toplu sözleşmeli özgür sendikal haklara kavuşması, eğitim politikalarının belirlenmesinde öğretmenlere söz hakkı verilmesi mücadelesinde öğretmenlerimizle birlikte olduğumuzu bir daha vurguluyoruz. Kdz.Ereğli öğretmen evinin bir an önce öğretmenlerimizin hizmetine sunulmasını bekliyoruz.
 
Büyük Önder Atatürk’e 84 yıl önce verilen başöğretmenlik unvanı nedeniyle öğretmenler günü olarak kutladığımız bu günde Başöğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ile anar tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar saygılar sunarız.

BBP KDZ.EREĞLİ İLÇE BAŞKANI NİZAMETTİN HALICIOĞLU:

"Öğretmenler, verdikleri kaliteli eğitimle, yetiştirdiği bireylerde vatan ve millet 
sevgisi, fazilet, fedakarlık, düzen, disiplin ve özgüven duygularının gelişmesini hızla sağlayıp, başarının hangi aşamalardan sonra geleceğini öğreten kişidir.

Kalkınmanın temel şartı olan eğitim ve öğretimin kalitesi bir toplumun dünya üzerindeki yerini belirler
 Bir milletin çağdaş ülkeler seviyesine erişebilmesi eğitimin bilimsel yöntemlerle yapılması ile mümkündür Kültür, sanat, bilim, teknoloji ve ekonomik alanlarda kalkınmış ve ilerlemiş olan uluslar, eğitim ve öğretim sorunlarını çözmüş toplumlardır Kurtuluş Savaşı sonrası Atatürk’e “İşte memleketi kurtardınız, şimdi ne yapmak istersiniz” diye sorulduğunda O, “Eğitim Bakanı olarak milli irfanı yükseltmeye çalışmak en büyük emelimdir” diyerek eğitim ve öğretimin büyük önemine dikkati çekmiş, ve bu alanda köklü değişikliklere imza atmıştır.

Latin alfabesinin kabul edilmesinden sonra 24 Kasım 1928 tarihinde açılan Millet Mektepleri ile okuma yazma seferberliği başlatılmış, Atatürk bu çalışmalara Başöğretmen sıfatıyla katılmıştır
 Millet Mektepleri’nin açılışı ve Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadırArtık öğretmenler gününün anlam ve önemini daha iyi kavrayarak onları yaşamlarının her anında 
yalnız bırakmamalı, arayıp sormalı ve en azından bu güzel duyguları onlara yaşatmalıyız tüm meslek gruplarına dağılan kişiler öğretmenler tarafından yetiştirilmektedir Atatürk "Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" ve "Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir" demekle, öğretmenliğin önemini vurgulamıştır
Artık öğretmenler gününün anlam ve önemini daha iyi kavrayarak onları yaşamlarının her anında 
yalnız bırakmamalı, arayıp sormalı ve en azından bu güzel duyguları onlara yaşatmalıyız tüm meslek gruplarına dağılan kişiler öğretmenler tarafından yetiştirilmektedir Atatürk "Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" ve "Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir" demekle, öğretmenliğin önemini vurgulamıştır.
Bir milletin milli, ahlâki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır
 Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir
Öğretmen toplumda her türlü tutum, davranış ve görünüşüyle örnek insandır
 Çevresine ve insan haklarına saygılıdır 
Sevgi doludur Ülkenin şekillenmesinde önemli rol oynar Bu gün çşitli zorluklar ve engellemelere rağmen insan yetiştirme gayretiyle terör ,kar ,kış,demeden görev yapmaya çalışan.yapılan yanlış uygulamalarla eşinden çocuğundan ayrı kalmak pahasına mesleğine devam eden öğretmenlerimiz saygıyla , minnetle, takdirle anıyoruz.Ahirete intikal etmiş değerli öğretmen ve eğitmenlerimizde rahmetle anıyoruz.32 yıldır kutlanan bu günü sadece hatırlamak için değil gerçekten sorunları çözülmüş maddi imkansızlıklardan arınmış ek iş aramaya gerek kalmadan görevini yapan öğretim ordusunu görmek en büyük arzumuzdur.İnsana yapılan yatırım en güzel yatırım,insan yetiştiren meslekte en kutsal meslektir."


   Bizde CAN MEDYA GRUBU olarak tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en içten temennilerimizle kutluyoruz.
 
Can Haber

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  banner71
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  SAYFALAR
  e-gazete
  • CANHABER GAZETESI - 14 Mart 2012Manşeti
  KARİKATÜR
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV